Renginiai

2023 m. 

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose (VUL Santaros klinikos) įvyko seminaras „Nepageidaujamų įvykių stebėsena ir jos rezultatai“, kurį kartu su VUL Santaros klinikomis organizavo Higienos institutas.
Seminare dalyvavo daugiau nei 140 sveikatos priežiūros specialistų: asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, administratorių, medicinos auditorių ir kitų specialistų, vykdančių nepageidaujamų įvykių stebėseną ir prevenciją.

Gegužės 26 d. įvyko Higienos instituto organizuota mokslinė praktinė konferencija „Hospitalinės infekcijos intensyvios terapijos skyriuose ir infekcijų prevencija“, skirta Higienos instituto 215 metų veiklos sukakčiai paminėti.
 
Gegužės 17 d. Higienos institutas – ilgaamžiškiausia Lietuvos visuomenės sveikatos institucija, minėjo 215 metų veiklos sukaktį.
Balandžio 18 d. Higienos instituto (HI) atstovai dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos fakulteto (VSF) organizuotame renginyje „VSF karjeros diena „Ateitį planuok šiandien“. Šio renginio (darbdavių mugės) tikslas – LSMU bakalauro ir magistro studijų programų studentams pristatyti karjeros galimybes. 
HI specialistai mugės dalyvius – Visuomenės sveikatos ir Sveikatos psichologijos studijų krypčių studentus bei absolventus – supažindino su karjeros ir studentų praktikos galimybėmis HI.  

2022 m. 

Lapkričio 23 d. įvyko
dvyliktus metus Higienos instituto organizuojama nacionalinė konferencija, skirta Europos supratimo apie antibiotikus dienai ir Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei paminėti. Jos rėmėja – Pasaulio sveikatos organizacija. 

Lapkričio 8 d. įvyko nuotolinis seminaras „Nepageidaujamų įvykių stebėsenos Lietuvoje aktualijos“, kurį organizavo Higienos institutas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija. Tai jau ketvirtas seminaras nepageidaujamų įvykių tema, kurį rengia Higienos institutas.

Spalio 10 d.,Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, įvyko Higienos instituto Psichikos sveikatos centro koordinuojamo Mobiliosios psichologinių krizių įveikimo komandos Skambučių centro organizuojamas nuotolinis renginys „Krizė darbe: kaip padėti organizacijai ir sau?“.

Rugsėjo 29 d. Higienos institute lankėsi Lietuvoje viešinti Sakartvelo delegacija. Šio vizito vienas tikslų – susipažinti su esama situacija ir praktika mūsų šalies sveikatos apsaugos sektoriuje.

Rugsėjo 26 d. pastate, esančiame Studetų g. 45A Vilniuje, atšvęstos VĮ Turto banko organizuotos įkurtuvės. Tarp keturių čia neseniai įsikūrusių įstaigų ir Higienos institutas (HI). Renginyje dalyvavo VĮ Turto banko, Sveikatos apsaugos ministerijos, HI ir dar trijų Sveikatos apsaugos ministerijos įstaigų atstovai.

Birželio 2 d. įvyko Higienos instituto kartu su Sveikatos apsaugos ministerija organizuota nuotolinė mokslinė-praktinė konferencija „Iššūkiai ir galimybės infekcijų valdyme“.
Konferencijos tikslas – supažindinti su hospitalinių infekcijų prevencijos, valdymo ir diagnostikos aktualijomis, Pasaulio sveikatos organizacijos iniciatyvomis, Ukrainoje vykdytais hospitalinių infekcijų tyrimais, taip pat su vakcinomis valdomų infekcijų tendencijomis.

Birželio 1 d. Higienos institute (HI) lankėsi Lietuvoje viešėjusi Armėnijos sveikatos apsaugos sistemos atstovų delegacija. Svečiams pristatyta HI veikla, supažindinta su tvarkomais registrais ir informacinėmis sistemomis bei pristatyti gerosios praktikos pavyzdžiai. 

2021 m. 

Lapkričio 18 d. įvyko nuotolinė nacionalinė konferencija „Antimikrobinis atsparumas ir COVID-19 infekcija Lietuvoje“, skirta Europos supratimo apie antibiotikus dienai ir Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitei paminėti. Renginio organizatoriai – Higienos institutas ir Sveikatos apsaugos ministerija, rėmėja – Pasaulio sveikatos organizacija.
Konferencijos tema – antimikrobinis atsparumas ir COVID-19 infekcija. Renginyje aptarta antimikrobinio atsparumo problema COVID-19 pandemijos sąlygomis, supažindinta su antibiotikų vartojimo ir antimikrobinio atsparumo situacija žmonių medicinoje ir veterinarijoje bei pasidalyta gerąja praktika.

Nuo spalio 11 d. iki lapkričio 17 d. vyko moksleivių vaizdo klipų konkursas „Vartok antibiotikus atsakingai, kurį surengė Higienos institutas kartu su su apskričių antimikrobinio atsparumo valdymo grupėmis, rėmė Pasaulio sveikatos organizacija.  
Konkurso, skirto 8–10 klasių moksleiviams, tikslas – supažindinti moksleivius su Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaite (kasmet minima lapkričio 18–24 d.), taip pat prisidėti formuojant jų supratimą apie neracionalaus antibiotikų vartojimo pasekmes ir apie tai, kaip svarbu juos tinkamai vartoti.
Konkurso nugalėtojais paskelbti Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 8 klasės mokiniai (Radviliškio r., Šiaulių apskritis).

Gegužės 20 ir 27 d. įvyko Higienos instituto organizuota mokslinė-praktinė konferencija „Hospitalinių infekcijų ir COVID-19 infekcijos aktualijos“. Tai jau 20-oji kasmet rengiama konferencija hospitalinių infekcijų tematika.
Pirmoje renginio dalyje aptartos COVID-19 infekcijos aktualijos. Antros dalies tema – hospitalinės infekcijos.

Informacija atnaujinta 2023-09-22.